Volne pracovne miesta
Zamestnanie, pracovne ponuky, robota...
 

Volne pracovne miesta Praca v zahranici Volne pracovne miesta Presov Brigáda Bratislava
 

 

praca v zahranici  pracovne agentury  praca v anglicku

 

Praca v zahranici

Ponuky práce v zahraničí

 

Praca v zahranici    - každý človek nachádza zmysel života a to je vyjadrené finančnou otázkou. Každý ma inú predstavu, no je tu jedna alternatíva, ktorá poteší. Mnoho ľudí má sen cestovať po cudzích krajinách, učiť sa jazyk, ale otázka je za čo. V dnešnej dobe je otvorených pracovný trh vo mnohých krajinách EU. Anglicko, Švedsko sú krajiny s vysokou mierou zamestnanosti a preto je ideálne spojiť príjemné s užitočným. Naučiť sa komunikovať, zarobiť peniaze a spoznať novú kultúru a svet. Inou formou je praca na doma, ta pomáha taktiež zarobiť.

  

Pracovne agentury

 

Na Slovensku sú moderné pre sprostredkovanie zamestnania pracovné agentúry. Volne pracovne miesta ponúkajú pracovné agentúry. Vyberajú vhodných uchádzačov pre dané pracovné miesta a svojim klientom obsadzujú potrebné pracovné pozície. Pracovná agentúra je organizácia zabezpečujúca trvalú alebo dočasnú prácu, tým ktorí prácu hľadajú a chcú pracovať. Nevýhodou sprostredkovania ako služby je poplatok za sprostredkovanie práce. Častokrát pracovné agentúry žiadajú registračný poplatok a percentá zo zárobku za každý deň práce pracovníka. Dnešná doba je postavená na informáciach. Personálne agentúry sa nazývaju pracovnými agentúrami lebo poskytujú informácie pre klientov. Regulujú ponuku a dobyt po pracovnom mieste. 

 

 

 

Praca v anglicku

 

Anglicko má otvorený pracovný trh a je veľmi rozvinutou krajinou, kde je dostatočné množstvo práce. Z počutia môžem povedať, že pracovať v Anglicku sa oplatí. Nie len kôli zárobku, ale hlavne kôli jazyku. No ako sa hovorí začiatky sú ťažke. A to platí dvakrát o Anglicku. Trh je veľmi dynamický a rýchly. Od rána do večera človek pracuje, je v neustalom strese, ale môžem povedať, že oproti Slovensku zarobí viac aj nekvalifikovanou prácou. Moja kamarátka, ktorá vycestovala do Anglicka najprv pracovala vo výrobe a teraz robí v personálnej agentúre a pomáha uchádzačom o zamestnanie hladať prácu v Anglicku. Vidíte, že aj v cudzej krajine sa dá veľmi rýchlo postúpiť na vyššie pozície, ale podmienka je dobrá angličtina.  

 

 

Praca v holandsku

 

Holandsko je krajina tulipánov a záhrad. Je to nížinatá krajina a s úrodnou zemou. Preto uchádzač o zamestnanie sa môže zaujímať o poľnohospodárske profesie. Holansko je nemecky hovoriacou krajinou. Hlavné mesto je Amsterdam je krajinou čistoty a bicyklov. Holansko má otvorený pracovný trh pre Slovákov. Od 1.4.2011 môžu Slováci legálne pracovať na holanskom trhu práce.  

Je to veľká výhoda mobility pracovných síl. Holanďania sú občania štátu, ktorí už od malička rozprávajú plynule po anglický.  Pre pracovné pozície zamestnávatelia vyžadujú nemčinu a angličtinu. Úspech je vedieť na komunikativnej úrovni aspoň jeden zo svetových jazykov. 

Práca v Holansku je na dobrej platobnej úrovni. Minimalna mzda sa je stanovená je 1424,4E.  Čo je naozaj slušné. Holandský pracovný system sa bude snažiť vytvoriť rovnaké podmienky pre cudzincov ako pre Holanďanov. Nevýhodou každej rozvinutej krajine je drahé ubytovanie a služby. Všetko závisí od lokality, kde by Slováci chceli isť pracovať. 

 

 

 

 

Praca v norsku

 

Nórsko je severná krajina, ktorá ma vysoko rozvinutý priemysel. No poviem Vám zlú správu. Nórsko nemá otvorený voľný pracovný trh pre Slovákov. Pre určité potrebné profesie je vstup na trh prace povolený, ale naďalej platia obmedzenia na trhu práce. Ako sa hovorí Škandinávia je veľmi krásna krajina s mnohými pohoriami a lesmi. Určite sa už z rekreačného hľadiska Nórsko oplatí navštíviť. Strojársky priemysel je v Nórsku veľmi rozvinutý preto v budúcnosti bude vhodnou alternatívou pre uplatnenie slovenských strojárov po otvorení trhu práce, ktorí si takto môžu nájsť zamestnanie.

 

  

 

Praca v zahranici  ponúka možnosti získať nové pracovné skúsenosti, zarobiť si pritom a naučiť sa lepšie ovládať cudzí jazyk. 

   

Volne pracovne miesta